Tigran Hamasyan vystoupí v Brně

3. března 2012 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů letošního festivalu JazzFestBrno bude arménský pianista Tigran Hamasyan. Hudebník, který se jazzu věnuje od útlého dětství, patří ve svých 24 letech k největším nadějím světové scény. Koncert se koná 23. dubna, v pořadu Jak se vám líbí vám rozhovor s Tigranem Hamasyanem nabídneme 17. dubna od 19.15.

Arménský klavírista Tigran Hamasyan je dnes doma v Paříži a hlavně New Yorku, ale své kořeny nezapře. Projevují se hlavně při sólových recitálech, kde mu osamělost na pódiu nabízí formální nevázanost i rytmickou a harmonickou svobodu. V Paříži získal jeden ze svých stěžejních soutěžních vavřínů v podobě druhého místa v klavírní soutěži Martiala Solala a po několika letech právě tam natočil svoje aktuální sólo album, na kterém se ke svým inspiracím naplno hlásí. Soutěžní úspěchy ho neminuly ani v USA – zvítězil ve velmi prestižní soutěži Thelonia Monka před porotou v čele s Herbie Hancockem ve věku pouhých devatenácti let. Dnes je mu 24 a patří mezi nejvýraznější umělce nastupující generace.

Do Brna přijede Hamasyan se svým loňským sólovým albem A Fable, které vydal u společnosti Universal France. Předtím natočil několik CD ve větším obsazení u nezávislé soplečnosti Plus Loin. Jeho nejnovějším počinem je EP z loňského listopadu, na kterého hostuje bubeník Jeff Ballard nebo zpěvačka Gayanée Movsisyan. Letos se pianista chystá natáčet nové CD, tentokrát opět s kapelou. Kromě toho bude po celý letošní rok intenzivně koncertovat: sólově, se svým triem i v dalších, příležitostných sestavách.

Zdroj: www.jazzfestbrno.cz, http://flavors.me/tigran/.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web