Kathya West zpívá písně od Björk

Kathya West zpívá písně od Björk

Pořad v souvislostech


Hudební kompas: Kathya West
Budeme vysílat

Hudební kompas: Café Práh
Hudební kompas: Jíšová & Bohadlo
Hudební kompas: Stollwerck
Vysílali jsme

Hudební kompas: Jim Causley
Hudební kompas: Badi Assad
Hudební kompas: Baklava
Audioarchiv
30. října 2024 Jazz, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Water’s Break je název alba, na kterém italská zpěvačka Kathya West a její dva spoluhráči interpretují písně od islandské zpěvačky Björk. Album si představíme v ranním Hudebním kompasu v úterý 5. listopadu 2024.

Album Water’s Break nahráli zpěvačka Kathya West, pianista Alberto Dipace a kontrabasista Danilo Gallo. Zatímco na svém prvním albu The Last Coat of Pink trojice představila úpravy písní z repertoáru skupiny Pink Floyd, na novinku zařadila úpravy skladeb od islandské zpěvačky Björk. Tato jejich pocta nejznámější islandské interpretce je po zvuikové stránce intimní a připomíná komorní hudbu, přičemž zachovává strukturu původních písní.

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!