Beauties Otty Hejnice

Beauties Otty Hejnice

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: Otto Hejnic
Audioarchiv
26. prosince 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzovému bubeníkovi Otto Hejnicovi a jeho triu vyšlo nové album Beauties, které obsahuje devět převzatých melodií. Album si představíme v pořadu Synkopy na kanapi v neděli 30. prosince 2018 v 16.30.

Otto Hejnic je bubeník a skladatel, absolvent pražské konzervatoře v oborech bicí a piano. Na klavír se učil od první třídy a k hudbě měl blízko i díky tomu, že jeho otec byl amatérský kytarista. K bicím se od klasického piana dostal poté, co jej uchvátily nahrávky skupiny Deep Purple s energickými bubny. „Ty údery mě hrozně bavily,“ vzpomíná po letech. Od rocku se pak dostal k jazzu a jazzrocku, rozhodl se jít na konzervatoř a hudbě se dnes věnuje profesionálně. Hraje jazz a vedle toho také folk, pop, rock, alternativu i latinu, skládá hudbu pro divadlo a vystavuje své fotografie. Jako jazzovému bubeníkovi a kapelníkovi tria mu zatím vyšla čtyři alba – dvě autorská a dvě s převzatými skladbami. Všechna natočil spolu s kontrabasistou Josefem Fečem a se slovenským klavíristou Ondrejem Krajňákem. Nové album, které Otto Hejnic Trio nahrálo, se jmenuje Beauties a obsahuje především filmové skladby s výraznými melodiemi.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music