Beauties Otty Hejnice

Beauties Otty Hejnice
26. prosince 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzovému bubeníkovi Otto Hejnicovi a jeho triu vyšlo nové album Beauties, které obsahuje devět převzatých melodií. Album si představíme v pořadu Synkopy na kanapi v neděli 30. prosince 2018 v 16.30.

Otto Hejnic je bubeník a skladatel, absolvent pražské konzervatoře v oborech bicí a piano. Na klavír se učil od první třídy a k hudbě měl blízko i díky tomu, že jeho otec byl amatérský kytarista. K bicím se od klasického piana dostal poté, co jej uchvátily nahrávky skupiny Deep Purple s energickými bubny. „Ty údery mě hrozně bavily,“ vzpomíná po letech. Od rocku se pak dostal k jazzu a jazzrocku, rozhodl se jít na konzervatoř a hudbě se dnes věnuje profesionálně. Hraje jazz a vedle toho také folk, pop, rock, alternativu i latinu, skládá hudbu pro divadlo a vystavuje své fotografie. Jako jazzovému bubeníkovi a kapelníkovi tria mu zatím vyšla čtyři alba – dvě autorská a dvě s převzatými skladbami. Všechna natočil spolu s kontrabasistou Josefem Fečem a se slovenským klavíristou Ondrejem Krajňákem. Nové album, které Otto Hejnic Trio nahrálo, se jmenuje Beauties a obsahuje především filmové skladby s výraznými melodiemi.

NyníPísně
Píseň: Rande na hranici (2022); Interpret: Raven; Album: Raven: Rande na hranici/Oráč (singl)
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web