Výsledky Brány 2008

Výsledky Brány 2008
30. listopadu 2008 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

V sobotu 29. listopadu proběhlo v KC Sýpka v Brně-Medlánkách celostátní finále soutěžního festivalu Brána, interpretační soutěže pro děti a mladé interprety do 18 let. Přinášíme vám výsledky hlasování odborné poroty.

Klára Vytisková na Bráně 2008V kategorii do 15 let zvítězil mezi jednotlivci kytarista a zpěvák Víťa Dvořáček (který si tak na své konto připsal trojí vítězství v řadě), druhá skončila Jana Věnečková a třetí Veronika Polívková. Mezi skupinami zabodovaly Sweet Voices ze Sokolova před litomyšlskými Věndami a severočeskou skupinou M. V kategorii do 18 let suverénně zvítězili brněnští DNA–B před západočeským duem Jampet a brněnským sborem Labutí píseň. Mezi jednotlivci skončila na třetím místě Jelyzaveta Denysyuková (západní Čechy), na druhém Lucie Fašánková z Bruntálu a zvítězila Klára Vytisková z Prahy.

O vítězích rozhodla devítičlenná porota, jejímiž členy byli například kapelník skupiny Mošny Jiří Mrázek, publicista Jiří moravský Brabec, redaktor Proglasu Milan Tesař nebo pořadatelka festivalu Tovačovský portál a zpěvačka kapely Neomluvená absence Arana Nosálová.