Večery v jednom představí album Maják

Večery v jednom představí album Maják
3. března 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Folková skupina Večery v jednom z Bruntálu hrála živě v našem pořadu Jak se vám líbí v roce 2004. Nyní vydala nové album Maják, které vám představí v pátek 18. května 2018 od 19.15.

Kapelník, zpěvák a kytarista Večerů v jednom Štěpán Mikulka vysvětluje: „Večery v jednom není pouze název kapely. Večery v jednom jsou také časem, kdy ke mně většinou přichází inspirace a múzy. To pak společně sedíme například při topinkách s kaviárem a někdy až do rána obracíme stránky jakéhosi alba pocitů a někdejších či současných nálad. Výsledkem takovéto návštěvy jsou pak struny a papír zamaštěné topinkami a někdy také hudbou a slovy nové písně…“

Večery v jednom byl původně název pro duo Štěpánka Mikulky a Bohunky Sokolové, dnes Mikulkové. Postupně se však pod stejným názvem zformovala větší sestava.Dnes má skupina sedm členů a používá kytary, baskytaru, klávesy, rytmické nástroje a flétny. 

„Žánrově bych Večery v jednom zařadil nejspíše k folku s poměrně častou inklinací k nejrůznějším dalším žánrům,“ říká Štěpán Mikulka.