Předávání Andělů 2007: Jaké bylo?

Předávání Andělů 2007: Jaké bylo?

V sobotu 29. března proběhlo v přímém přenosu na ČT2 v pořadu Noc s Andělem předávání hudebních cen Anděl 2007? Že šlo „jen“ o ceny žánrové? Ve skutečnosti právě toto byl hlavní ceremoniál. Odehrál se sice v noci, navíc před nepříjemnou změnou času ze zimního na letní, avšak buďme rádi, že žánrové ceny konečně dostaly svůj důstojný prostor. * Sledovali jste předávání v televizi? Znáte výsledky? Přispějte svým názorem do diskuse.

Traband: CD Přítel člověkaŽe se to nejdůležitější v rámci českých hudebních cen odehrává v takzvaných žánrových kategoriích, jsem už psal několikrát. Tzv. hlavní nominace jsou letos velmi nemastné neslané a navíc mám v živé paměti trapnosti moderátora Martina Hrdinky z minulých let. Proto mě velmi potěšila už zpráva, že se letos poprvé budou udělovat žánrové ceny v přímém televizním přenosu v pořadu Noc s Andělem.

Noc s Andělem pravidelně nesleduji (na televizi se dívám minimálně), avšak tentokrát jsem udělal výjimku a nelitoval jsem. Přesně takto jsem si totiž důstojné předávání žánrových cen představoval, přesně po této formě jsem roky tajně toužil. Nechybělo totiž téměř nic podstatného a na druhou stranu nic nepřebývalo.

Divákům se představili nejen čerství držitelé cen, ale i všichni nominovaní (v případě absencí pak jejich zástupci: vydavatelé, manažeři). Všichni měli možnost k divákům krátce promluvit. Ode všech nominovaných v pořadu zazněla krátká ukázka. Situaci v jednotlivých žánrech zhodnotili jejich garanti (tedy lidé, kteří vybírají příslušné žánrové poroty). Ceny předávali loňští vítězové a někteří z loňských vítězů (Žamboši, Květy, Tomáš Kočko & Orchestr, Ondřej Pivec & Organic Quartet) v pořadu živě hráli.

Žádné zahraniční estrádní hvězdy, žádní představitelé šoubyznysu předávají ceny, žádné přerušování reklamami.

Pavel Anděl jako moderátor byl vcelku dobře připravený a přes drobné výhrady (např. Žamboši už nejsou duo) i jej musím pochválit.

Nejlépe průběh večera zhodnotil Peter Sládeček, šéfredaktor Rock & popu, když s hraným údivem podotkl: Copak toto nejsou hlavní ceny? Vždyť je tady všechno důležité… Ano, pokud chcete vědět, co se skutečně v české hudbě děje, žánrové ceny odpověď přinesly. Tzv. hlavní ceremoniál, který má proběhnout 3. dubna, nic nového nepřinese.

Tara Fuki: CD AurisVýběr z výsledků cen Anděl 2007

Folk & Country: Traband – Přítel člověka

World music: Tara Fuki – Auris

Ska & reggae: Sto zvířat – Rozptýlení pro pozůstalé

Jazz & blues: Jaromír Honzák – A Question To All Your Answers

Krása v bodláčí Romana Dostála

dostal_krasa-v-bodlaciPoslechněte si rozhovor s Romanem Dostálem z Oborohu o jeho novém sólovém albu.

Regiony

Regiony

Hudba národnostních menšin Číny II.

folk-music-china-4Poslechněte si druhou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Rozhovor s Amirou Medunjanin

medunjanin_for-him-and-herPoslechněte si rozhovor s hvězdou balkánské hudby, bosenskou zpěvačkou Amirou Medunjanin.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web