Jana Kozubková v pořadu Jak se vám líbí

Jana Kozubková v pořadu Jak se vám líbí
18. srpna 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jana Kozubková sice vystudovala obor mezinárodní vztahy, ale už deset let se věnuje divadlu. Se čtyřmi kolegyněmi založila divadelní skupinu Kolonie, sama se pak specializuje na práci s hlasem, studuje zpěv a píše vlastní písně. V roce 2012 získala cenu Objev roku na festivalu Next Wave. V našem studiu zahraje Jana Kozubková živě ve středu 22. srpna 2018. 

Jana Kozubková je držitelkou ocenění z festivalu Next Wave z roku 2012, které jí bylo udělano jako „herečce a zpěvačce za její nasazení, ochotu a schopnost propojovat rozličné nezávislé hudební a divadelní projekty a zachovávat si v nich osobnostní a výrazovou originalitu, provokativnost a bezprostřednost”.

Jana se narodila v Teplicích v rčoce 1982. Studovala v Praze na vysoké škole Mezinárodní vztahy, ale přátelé jí přivedli k divadlu, které ji zcela pohltilo. V roce 2008 hrála v absolventském představení 4. ročníku DAMU ve hře Mariuse von Mayenburga Turista, kterou režírovala Lucie Ferenzová. Zde se seznámila i s herečkami Jindřiškou Křivánkovou a Anitou Krausovou a společně všechny čtyři dívky založily skupinu Kolonie, z.s., která zaštiťuje jejich společnou divadelní práci. Jana Kozubková se specializuje na práci s hlasem, zpěv a hudbu. Studuje zpěv u Hany Peckové. Skládá vlastní písně: hraje je s kytarou a zpívá vlastní texty.

Od roku 2011 pracuje v ČRo Vltava jako hlasatelka. V současnosti vystupuje např. se souborem Anička a letadýlko (Roštěnky u Tiffanyho, Frutti di Mare) či se souborem X10 (Patent na oko), se kterým chystá hru Stopy zboudilých, v režii Miroslava Bambuška – premiera se bude konat 11. října 2018.

(Foto: Jan Mudra)

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web