Jana Kozubková v pořadu Jak se vám líbí

Jana Kozubková v pořadu Jak se vám líbí

Pořad v souvislostech


Koncert Jany Kozubkové ze studia Proglasu
Budeme vysílat

Slovenské folkové duo Hmlisto
Rozhovor se skupinou Alband
Tony Bigmouth Pearson – koncert ze studia
Vysílali jsme


Rozhovor se skupinou Worship Central

Rozhovor s pianistou Najponkem

WMCE – evropská hitparáda world music
Audioarchiv
18. srpna 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jana Kozubková sice vystudovala obor mezinárodní vztahy, ale už deset let se věnuje divadlu. Se čtyřmi kolegyněmi založila divadelní skupinu Kolonie, sama se pak specializuje na práci s hlasem, studuje zpěv a píše vlastní písně. V roce 2012 získala cenu Objev roku na festivalu Next Wave. V našem studiu zahraje Jana Kozubková živě ve středu 22. srpna 2018. 

Jana Kozubková je držitelkou ocenění z festivalu Next Wave z roku 2012, které jí bylo udělano jako „herečce a zpěvačce za její nasazení, ochotu a schopnost propojovat rozličné nezávislé hudební a divadelní projekty a zachovávat si v nich osobnostní a výrazovou originalitu, provokativnost a bezprostřednost”.

Jana se narodila v Teplicích v rčoce 1982. Studovala v Praze na vysoké škole Mezinárodní vztahy, ale přátelé jí přivedli k divadlu, které ji zcela pohltilo. V roce 2008 hrála v absolventském představení 4. ročníku DAMU ve hře Mariuse von Mayenburga Turista, kterou režírovala Lucie Ferenzová. Zde se seznámila i s herečkami Jindřiškou Křivánkovou a Anitou Krausovou a společně všechny čtyři dívky založily skupinu Kolonie, z.s., která zaštiťuje jejich společnou divadelní práci. Jana Kozubková se specializuje na práci s hlasem, zpěv a hudbu. Studuje zpěv u Hany Peckové. Skládá vlastní písně: hraje je s kytarou a zpívá vlastní texty.

Od roku 2011 pracuje v ČRo Vltava jako hlasatelka. V současnosti vystupuje např. se souborem Anička a letadýlko (Roštěnky u Tiffanyho, Frutti di Mare) či se souborem X10 (Patent na oko), se kterým chystá hru Stopy zboudilých, v režii Miroslava Bambuška – premiera se bude konat 11. října 2018.

(Foto: Jan Mudra)

Album roku 2018

ujd_kryProfily alb nominovaných na Album roku 2018 podle naší výroční ankety.

Regiony

Regiony

Jazz World Photo

czech-jazz-photoDo konce ledna se fotografové mohou hlásit do soutěže Jazz World Photo.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music