Černá a bílá Tomáše Průši

Černá a bílá Tomáše Průši

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Tomáš Průša
Audioarchiv
4. září 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Tomáš Průša je písničkář, který se hudebně pohybuje na pomezí folku, rocku, popu a také blues. Ostatně letos se dostal mezi finalisty mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Nedávno mu vyšlo album s názvem Černá a bílá. Představíme si je v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 5. září 2022 od 14 hodin.

Tomáš Průša jako písničkář proplouvá mezi hudebními žánry. Vedle folku nebo rocku a už zmíněného blues se v některých jeho písních objeví náznaky jazzu nebo třeba country. I když má Tomáš Průša svou regulérní koncertní kapelu, na albu se obklopil větším množstvím spolupracovníků. Základ sestavy tvoří kytarista Jan Sládek, bubeník Michael Nosek, basista Jan Neruda a hráč na klávesy a harmoniku Ondřej Kříž. Jako hosté pak na desce hrají členové skupiny Druhá tráva Luboš Novotný a Luboš Malina a dále bratr druhého zmiňovaného Josef Malina na housle. Tomáš Průša v minulosti vystupoval a nahrával s kapelami Rock Folk People, Andband a Tomáš Průša Band. Novinka Černá a bílá je ale jeho první autorská dlouhohrající deska. 

Titulní singl alba si můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=OnQBOWrY-TE

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web