Emmylou Harris v Třikrát z Proglasu

20. srpna 2008 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 21. srpna si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu (od 7.45) představíme nové album americké country zpěvačky Emmylou Harris. CD vyšlo v červnu a jmenuje se All That You Have Is Your Soul.

Písničkářka Emmylou Harris se narodila v americkém státě Alabama v roce 1949. Na konci 60. let krátce žila v Nashvillu a poté se přestěhovala do Washingtonu, kde se začala věnovat folkové hudbě. Do roku 1973 spolupracovala s country zpěvákem Gramem Parsonem, po jeho předčasné smrti hrála s vlastní kapelou Hot Band. V 70. letech už byla uznávanou country interpretkou, která zpívala po boku řady dalších hvězd žánru.

V současné době je Emmylou Harris jedenáctinásobnou držitelkou ceny Grammy, a to především v country a folkových kategoriích. My si dnes představujeme její nové album All I Intended To Be, na kterém hostují například Dolly Parton nebo Vince Gill.

NyníHudební kompas
Píseň: Moving (2025); Interpret: Morello Paulo - kytara, Faller Sven - basa, Martins Mauro - bicí, perkuse; Album: Morello Paulo: Moving
08:00Zprávy
08:10Ranní proud
09:00Na stole je téma
10:00Zprávy
10:05Dopolední proud
10:15Nejen chlebem (Rádio 7)

Rozhovor s Liborem Šmoldasem

smoldas_sorry-milesPoslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!

Regiony

Regiony

Hudební knihovnička 2026

linhart_autobus-do-sudetPoslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících. 

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Darujte Proglas!