The Weathermakers vydali album natočené v Proglasu

The Weathermakers vydali album natočené v Proglasu
1. května 2022 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

V prosinci 2021 nahrála skupina The Weathermakers v Koncertním studiu Proglasu své nové album. Vyšlo v dubnu 2022 a kapela je oficiálně představí 6. května klubu Music Lab v Brně. Z archivu si můžete poslechnout rozhovor, který s členy kapely vedl v den vydání CD Jannis Moras.

Brněnská formace The Weathermakers funguje na české hudební scéně již od roku 2011. Koncem dubna 2022 fanouškům nadělila dárek ve formě nového alba s devíti autorskými písněmi. Kapela, která prošla od roku 2020 výraznou personální obměnou, během níž Jana Fice vystřídal zpěvák a kytarista Pavel Ostrý, se tak představuje s novým materiálem pět let od vydání posledního EP Dnes!

„V létě 2021 jsme představovali nový materiál v rámci živého koncertu v Radiu Proglas a během vysílání jsme se domluvili s mistrem zvuku Pavlem Kunčarem, který seděl za mix pultem, že by stálo za to nahrát nové cédéčko ve studiu, kde zrovna probíhalo ono živé vysílání,” popisuje zárodek nápadu natočit nové album frontman a zakládající člen Jakub Jiaxis Svoboda.

Oficiální představení CD proběhne 6. května 2022 v brněnském klubu Music Lab, kde The Weathermakers předvedou kompletní nový repertoár, doplněný o starší, fanouškům známé písně jako je Dnes či Hodonínská. Jako host vystoupí písničkář, bluesman a bývalý člen skupiny Jan Fic, který s kapelou zahraje na jednom pódiu poprvé po dvou letech od doby, kdy se vydal na sólovou dráhu.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web