The Weathermakers nahráli EP Dnes!

The Weathermakers nahráli EP Dnes!
8. února 2017 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnská bluesová skupina The Weathermakers nadělila svým fanouškům novinku, EP desku s názvem Dnes! Obsahuje čtyři písně s texty v češtině. Představí ji 24. února v divadelním studiu Paradox v Brně.

Ke své nové EP desce se čtyřmi písněmi přidali The Weathermakers tento komentář:

„Proč jsou v brněnských šalinách sedadla pro 1,5 člověka? Proč mají balkónový dveře kliku jen z jedný strany, ale politici mají kliky ze všech stran? A proč the weathermakers nahráli EP DNES! na jeden mikrofon? V Brně jich víc nemají? Uslyšíte ten rozdíl při poslechu v šalině na sedadle 1,5, o který se dělíte s důchodcem, co koupil ocet ve slevě?

Na tyhle otázky vám nedáme odpovědi, ty musíte najít sami. Dáváme vám ale hudbu, která Vám k odpovědím otevírá cestu. Hudbu, kterou jsme nahráli živě a tak syrově, jak to jen šlo. Komba ze starých rádií naházený do klavíru, ať to má pořádnej reverb, páskový mikrofony ať se klidně zasukují. Hudbu se současným příběhem čtyř Brňáků, který vám vyprávíme hudebním jazykem starým víc než půl století.

The Weathermakers – lonťácký i panelákový blues tvrdý jak hřebík do rakve, podomácku dělaný nástroje, koště s nataženou strunou a komba ze starých rádií. Blues, co vás budí ze sna a láme kosti pohraničníkům hudebních škatulek. Blues tak jednoduchý, že zbyla jen hudba a lži.“

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web