Hugh Coltman v pořadu Třikrát z Proglasu

Hugh Coltman v pořadu Třikrát z Proglasu

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Hugh Coltman
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Stehlík/Ptaszek/Čihák
Třikrát z Proglasu
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Jay Delver
Třikrát z Proglasu: Boží Bang
Třikrát z Proglasu: David Bowie
Audioarchiv
6. června 2018 Blues, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 7. června 2018 v 7.45 si v pořadu Třikrát z Proglasu představíme anglického zpěváka Hugha Coltmana a jeho album Who’s Happy? Těšit se můžete na směs jazzu a blues.

Zpěvák Hugh Coltman pochází z Anglie, kde hrál blues se skupinou Hoax. Později psal autorské písně na pomezí folku a popu a v roce 2012, kdy mu bylo čtyřicet, začal spolupracovat s jazzovým zpěvákem Erikem Legninim. Poté, co mu hostoval na dvou albech, natočil sám jazzovou desku Shadows s písněmi Nata Kinga Colea. Za ni získal ve Francii cenu Victoire du Jazz, což je francouzská obdoba Grammy. Mezitím obnovil spolupráci s bluesovou kapelou Hoax a natočil s ní poctu B. B. Kingovi s názvem Recession Blues

Album Who’s Happy? Coltmanovi vyšlo letos březnu 2018. Obsahuje autorský materiál, často s velmi osobními texty – zpěvák se na albu vyrovnává například s nemocí svého otce, jinou píseň věnoval svému synkovi. Současně je však album oslavou nejranější fáze jazzové hudby a nevyhýbá se ani zpěvákovu oblíbenému blues. Coltman se na albu představí jak jako sólový vypravěč, tak jako člen plnohodnotné kapely. Celkem jej na albu doprovází 11 hráčů na nejrůznější nástroje od kytary, klavíru, basy a bicích až po mandolínu, suzafon, pozoun nebo klarinet.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music