Zuby nehty na Kusy

22. října 2014 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Zuby nehty vydala po patnácti letech nové studiové album. Nazvala je Kusy a posluchačům Proglasu je představí v pořadu Jak se vám líbí 18. prosince 2014.

Historie skupiny Zuby nehty sahá až na přelom 70. a 80. let, kdy vznikla první sestava pod názvem Plyn. Později se kapela přejmenovala na Dybbuk a konečně začátkem 90. let si dala jméno Zuby nehty. Nové album Kusy je návratem kapely dlouhých patnáct let po minulém CD Loď odplouvá. Impulsem k vydání desky byly nejen nové písně, ale i fakt, že kapela po delší době opět intenzivně koncertuje. Zuby nehty sice tvoří ze čtyř pětin ženy, ale na novém albu skupiny spolupracovala s producentem mužem – Miroslavem Wanekem ze skupiny Už jsme doma. Ten se ve spolupráci s kapelou postaral o to, aby ani po patnácti letech nezmizelo nic z charakteristického zvuku Zubů nehtů – ať už je to poetika textů, výrazné vokály nebo saxofonová a flétnová sóla. Na dechové nástroje v současné sestavě hrají Kateřina Jirčíková a Alice Flesarová, v čele skupiny stojí pianistka Marka Míková, za bicími sedí Hana Řepová a novým členem, jediným mužem ve skupině, je baskytarista Jan Maxa.

NyníHudební zastavení
Skladba: Pie Jesu (z Rekviem); Autor: Lloyd Webber Andrew; Dirigent: Villaume Emmanuel; Sóla: Netrebko Anna - soprán; Soubor: Český filharmonický sbor
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web