Lanugo 2019 – připomeňte si rozhovor s Markétou Foukalovou

Lanugo 2019 – připomeňte si rozhovor s Markétou Foukalovou

Pořad v souvislostech


Rozhovor s Markétou Foukalovou ze skupiny Lanugo
Budeme vysílat

Zmačkaná žena – Saša Niklíčková
Marian Friedl o albu 11 podob lásky
B-Side Band představuje album Folk Swings
Vysílali jsme


Rozhovor se skupinou Follow Dices

S Milli Janatkovou o albu Hluboko

Všechny mazurky světa
Audioarchiv
15. února 2020 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po pěti letech vydala nové album skupina Lanugo. S její zpěvačkou Markétou Foukalovou jsme v pořadu Jak se vám líbí v lednu 2020 hovořili nejen o tvorbě a tématech písní, ale také o tom, jak funguje kapela se dvěma bubeníky nebo jakým způsobem se podílel na obalu alba Markétin syn. Poslechněte si pořad z archivu.

Skupinu Lanugo tvoří zpěvačka Markéta Foukalová, pianista Viliam Béreš, kytarista Mirek Šmilauer, basista Rastislav Uhrík a bubeníci Martin Kopřiva a Martin Novák. Na konci roku 2019 jim vyšlo nové album s názvem Lanugo, 2019.

Lanugo je skupina, která se pohybuje napříč hudebními žánry a kombinuje zvuk akustických a elektronických nástrojů. Své první CD skupina natočila před deseti lety a její nové album je už čtvrté v pořadí. Poprvé v historii kapely se jedná o konceptuální album. Všech deset skladeb vypráví příběh milostného vztahu jedné ženy - od jiskřivého začátku přes váhání a boj se stereotypem až po krizi a rozchod. Skupina si dala i tentokrát záležet na obalu alba. Tvoří jej plakát, který vznikl ve spolupráci s designérským duem Ex Lovers a na kterém se podílel také syn zpěvačky Markéty Foukalové.