Jak se vám líbí – Písně od Bumbrle

Jak se vám líbí – Písně od Bumbrle
20. března 2023 Alternativní hudba, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Pod přezdívkou Bumbrle se skrývá Tomáš Pácalt, který hraje na kytaru, zpívá a píše písně. Na albu Písně od Bumbrle, které vyšlo v lednu 2023, s ním jako producent a mistr zvuku spolupracoval Martin Hůla, známý v hudebním světě také pod pseudonymy Bonus nebo Martin Tvrdý. Rozhovor s Tomášem Pácaltem vede Martin Kyšperský. Premiéra ve středu 22. března 2023.

Písně od Bumbrle je deska, kterou Tomáš Pácalt nahrál v roce 2020 ve spolupráci s Martinem Hůlou a původně vyšla v listopadu 2020 na kazetě u vydavatelství Polí5. V roce 2023 album vyšlo znovu v lehce revidované a limitované vinylové verzi u vydavatelství Stoned to Death.

Pro Pácalta představuje album Písně od Bumbrle výrazný úkrok od jeho předchozího hudebního vyjádření, které čepalo hlavně ze zvuku raně devadesátkového emo rocku s pro něj typickou příměsí dřevního rocku a blues. Album Písně od Bumbrle pracuje téměř výhradně s polohou samotáře, který se snaží popasovat s odkazem amerického folkrocku. Díky důmyslné produkci by se tak dalo říct, že album směle navazuje na tvorbu Wabiho Daňka nebo Pavla Bobka v tom, že se snaží evokovat neznámou romantiku západu na kostře dobře udělaných písniček, aniž by přitom však působil úsměvně anebo prezentoval něco, co mu v jádru není vlastní.

Pácalt se ve svých textech snaží vyrovnat s nečekanou návštěvou středního věku, jindy zase píše ryze motivační písně, ve kterých se vypořádává s takovou systémovostí, jako je práce a nutností dodělat, co se zrovna člověku nechce, anebo si chce ulevit od odloučení.

(Zdroj: https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/p-sn-od-bumbrle)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web