Himalayan Dalai Lama s novým EP Hyper Real

Himalayan Dalai Lama s novým EP Hyper Real
17. listopadu 2019 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydalo nové EP s názvem Hyper Real. Představí nám je v pořadu Jak se vám líbí 31. ledna 2020.

EP Hyper Real tvoří pět skladeb a celé vznikalo napůl v Praze a Brně. Dvojice hudebníků tvořila individuálně a následně si aktuální verze posílali a vše kompletovali na osobních setkáních v jednom nebo druhém městě. Na nahrávce hostuje zpěvačka Lenka Dusilová a violoncellistka Terezie Vodička Kovalová. Mastering probíhal ve studiu Gargle & Expel u Tomáše Karáska, se kterým duo spolupracuje dlouhodobě. Žánrově lze EP vymezit jako IDM (inteligent dance music), tedy sofistikovanou taneční hudbu s prvky techna a elektra.

Himalayan Dalai Lama na novém EP odrážejí osobní i hudební vývoj za poslední rok, tedy od vydání alba Orange Coloured Rose Leaves v roce 2018. Impulsem k tvorbě byl pro kapelu poslech starých tracků, skrze které našli inspiraci ke vzniku Hyper Real. „Přijde mi, že občas zapomínáme co je pravda a v simulaci je nám líp. Hyperrealita je aktuální téma společnosti obracející zrak i sluch k online mediím a světu. Ten svět není reálný, je to jeho odraz a stejně tak jako se odráží slunce v rozvlněné vodní hladině, světlo může dopadnout na miliony různých míst a o tom to je,“  komentuje EP člen Himalayan Dalai Lama David Novotný a dodává: „Pro člověka všech věkových kategorií je dnes velmi těžké určit co je pravda. Velká část naší společnosti dnes žije v realitě, která pro nás byla stvořena.“

Proces skládání výrazně ovlivnilo živé hraní, jelikož Himalayan Dalai Lama novinky testovali přímo na svých koncertech, a tak získali přirozenou zpětnou vazbu, která hrála zásadní roli v konečném výsledku. Cílem bylo vytvořit dynamickou desku, na kterou budou moci posluchači tancovat, ale také si skladby pustit k práci či spánku.

(Zdroj: oficiální tisková zpráva)

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web