Experimentální trojalbum Andreje Šebana

Experimentální trojalbum Andreje Šebana
28. března 2019 Alternativní hudba, Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenský kytarista a skladatel Andrej Šeban vydává novinku Triplet, která obsahuje trojici instrumentálních alb. Projekt vznikal téměř deset let pod pracovním názvem Hudba pre nikoho.

„Současnou dobu vnímám jako samostatné volné rytmické proudy, pohybující se nezávisle přes sebe v různých harmonických a melodických souvislostech. Měl jsem dojem, že tato hudba odráží stav svět, jaký je,“ říká o své novince Šeban, který na hudební scéně působí jako koncertní i studiový umělec od konce 70. let. Působil například v kapele Banket Richarda Müllera nebo v Combu Petera Lipy. V 90. letech spoluzakládal progresivní rockovou formaci Free Faces a vlastní instrumentální skupinu Ash Band. Spolupracoval s Pavlem Hammelem, Dežem Ursinym, Marikou Gombitovou nebo Robem Grigorovem. Je autorem scénické hudby pro filmy a rozhlasové hry a dvanácti sólových alb.

Trojalbum Triplet obsahuje celkem 45 skladeb. Vychází v limitované číslované edici v počtu 600 kusů na značce Slnko Records. Jednotlivé disky kompletu mají název Hody Náhody, Medzi sviatkami a Tokom. Záměrem bylo vytvoření zvukomalebných obrazů, které jejich autor charakterizuje jako „kino pro uši“.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web