David Pomahač: rozhovor o albu Neviditelný

David Pomahač: rozhovor o albu Neviditelný

Pořad v souvislostech


S Davidem Pomahačem o albu Neviditelný
Budeme vysílat

Pozvánka na GajdeFest
Rozhovor se skupinou Šouflšou
S Miriam Kaiser o albu Šalamúnova sieň
Vysílali jsme


Se skupinou MØW o albu W jednym pokoju

Magalí Sare a Sebastià Gris

Rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem
Audioarchiv
27. května 2022 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

David Pomahač, bývalý člen formací Bez peří, Houpací koně a Kieslowski, vydal druhé sólové album s názvem Neviditelný. Rozhovor s ním připravil do pořadu Jak se vám líbí Martin Kyšperský na pondělí 20. června 2022.

Album Neviditelný vyšlo 19. dubna 2022 u vydavatelství Minority Records. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla alias Martin Tvrdý.

Sám Pomahač o svém novém albu říká: „Jsou to takové příběhy v příbězích. Písničky o malých i velkých vesmírech. Existenciální sci-fi o důležitých věcech, co jsou neviditelný a skrytý. Našel jsem v knize nějakou situaci, která by dost možná nikomu dalšímu nepřipadala důležitá a domyslel si příběh. To samé jsem dělal se situacemi vypozorovanými u ostatních. Záznamy banálních a běžných momentů nemajících s chodem velkého světa nic společného.”

O spolupráci s Martinem Hůlou pak uvádí: „Od první spolupráce, ještě v době Kieslowski, jsem chtěl dělat s Martinem víc. Je geniální. Chodil jsem k němu do studia jednou týdně, nic nebylo předem dané, hudbu na desku jsme napsali a nahráli společně. Nahrál jsem baskytary a využil i lap steel kytaru, pak už jen synťáky, kytarám jsme se vyhýbali. Hráli jsme, improvizovali, hledali divné zvuky a povídali si.”

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web