Citery nad Oslavou vyjdou na CD a vinylu

Citery nad Oslavou vyjdou na CD a vinylu

Na CD a vinylu vyjde záznam mimořádného koncertu z Folkových prázdnin z Náměště nad Oslavou z roku 2024 Citery nad Oslavou. Ukázka v premiéře zazní během rozhovoru s Michalem Schmidtem, ředitelem festivalu, v pořadu Jak se vám líbí 7. července 2025. 

Koncertu Citery nad Oslavou se zúčastnili umělci z několika zemí a také hráči na několik typů citer: Jausmė z Litvy (kanklés), Eva Väljaots z Estonska (kannel), Barbora Xu z Česka (kantele a guzheng) a Michal Müller z Česka (česká citera). Účastníci se při týdenním rezidenčním pobytu pokusili skloubit tradici s novými prvky a vytvořit originální zvukomalebnou krajinu. 

Přestože jsou jejich nástroje příbuzné, každý má jiný kulturní původ a hudební výraz. Účinkující ovšem spojuje také cit k poezii, přírodě a autorské tvorbě. Koncert tak nabídl výjimečnou kombinaci jazyků a kultur a také písně v několika jazycích. 

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

DNA-Brno_Dvoracek-Vitek_2025_2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!