Budoár staré dámy má Kostřičky

Budoár staré dámy má Kostřičky
13. září 2020 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Kostřičky je název nového alba skupiny Budoár staré dámy. Dvě ukázky zazní v premiéře v rozhovoru s Milanem Pálešem z vydavatelství Indies Scope 16. září, rozhovor s kapelnicí Martou Kovářovou chystáme na 9. října 2020.

Kapela Budoár staré dámy vznikla v Brně v roce 1998. Kostřičky jsou její šesté album. Výhradním autorem textů je tentokrát básník Lubor Kasal, jehož verše se objevily už na minulém albu Sůl (písně Tempa a Z ježatých hor). Autorkou hudby je kapelnice Marta Kovářová, která říká: Když mi můj muž ukázal Kasalovu sbírku, říkala jsem si: takhle bych to napsala já, ale líp než já! A tak jsme se s Luborem potkali, a od té doby si vyměňovali melodie a texty a názory na ně.“

Postprodukci Kostřiček měl na starosti experimentální hudebník Tomáš Vtípil. „Ten s rozhodností řezníka místy oholil nahrávku na kost, maso nasekal, nasamploval a zpět naimplantoval,“ říká Marta a prozrazuje, proč se rozhodli přizvat právě Tomáše: „Tomášova hudbu jsem žrala už od puberty. Cítila jsem, že by nahrávce prospělo, aby s ní dál odvážně zacházel někoho zvenčí a nebál se projevit“. Tomáš Vtípil navíc s křídlovkou rozvinul trubky hostujícího Pepy Hřebena a fagot Broňka Šmida tak, že dechy nakonec provázejí celé album. Vítanými hosty jsou hlasy zpěvaček Prune a Vladivojny La Chii a zvuk klavíru.

(Podle www.indies.eu)

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Oldřich Nový (2021); Interpret: Šindelářová Barbara; Album: Šindelářová Barbara & Dóma: Devatero písní
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web