Winna – páté album dua Tara Fuki

13. listopadu 2014 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař
Duo Tara Fuki pojmenovalo své nové album Winna. Dorota Barová a Andrea Konstankiewicz se na něm vracejí k čistě akustickému zvuku svého debutového CD Piosenki do snu. Jako producent se na novém albu podílel Miroslav Chyška, kytarista skupiny Illustratosphere.

Nahrávání alba Winna probíhalo v Praze v létě 2014, ve studiu Cyberbaobab ve spolupráci s Miroslavem Chyškou (Illustratosphere), který se na CD podílí také producentsky. Autorka převážné části textů Dorota Barová potvrzuje, že koncepce alba byla jasná od začátku: „Od počátku jsme chtěly udělat desku zase samy, bez hostů. Cítily jsme, že materiál a nápady jsou silné. Samozřejmě, že to není úplně čistý záznam písní, jak je hrajeme na koncertech. Využily jsme možnosti nahrávacího studia a do některých skladeb jsme si dohrály a dozpívaly další melodie.“ Výsledkem je akustická nahrávka silných melodií, která odkazuje na ceněný debut Piosenki do snu.

Vedle písní v polském jazyce, které patří k repertoáru Tara Fuki od počátků, obsahuje nové album i jednu skladbu s českým textem Andrey Konstankiewicz (Závrať).

(podle www.indies.eu)

Témata Jak se vám líbí

petrosyan_rozhovorPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web