Vyšel obsáhlý výběr skladeb Jiřího Bulise

17. prosince 2005 Aktuality, Folk, Jazz Autor: Milan Tesař

<strong>Tvorbu skladatele a klavíristy Jiřího Bulise </strong>mapuje dvojalbum Věci/Works. Rozhovor s vydavatelem projektu Vukem Kratěnou (Wolf Records) budeme opakovat v neděli 12. února od 3 h v noci a v sobotu 4. března od 15 h.

Jedním z nejzáslužnějších vydavatelských počinů konce tohoto roku je vydání dvojalba Works/Věci skladatele, klavíristy a šansoniéra Jiřího Bulise. První disk obsahuje 45 šansonů v podání autora i dalších interpretů (Jan Vodňanský, Marie Rottrová, Marta Kubišová a další). Na druhém CD najdete 36 velmi různorodých instrumentálních skladeb - od jazzových miniatur přes scénickou divadelní hudbu až po televizní a filmové melodie. * Jiří Bulis sice pocházel z Chomutova, avšak velkou část svého života prožil na Moravě. Studoval hudební výchovu na pedagogické fakultě v Brně a také skladbu na JAMU. V roce 1963 začal spolupracovat s chomutovským Divadlem v podloubí, o 10 let později začala jeho spolupráce s brněnským Divadlem na provázku (kde v několika inscenacích působil i jako herec a často jako klavírista). Napsal hudbu pro více než 30 televizních inscenací a filmů (například pro řadu dílů oblíbeného cyklu Bakaláři). Vedle toho Bulis skládal písně a šansony - často na texty českých i světových básníků. Jiří Bulis zahynul při autonehodě v roce 1993. Bylo mu 46 let. * Rozhovor s vydavatelem dvojalba Věci Vukem Kratěnou opakujeme v sobotu 4. března od 15 h.

NyníKomorní hudba
Skladba: Menuet ve stylu Nicoly Porpory; Autor: Kreisler Fritz; Sóla: Accardo Salvatore - housle, Manzini Laura - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music