Veslári nominováni na evropskou country píseň roku

Veslári nominováni na evropskou country píseň roku
13. listopadu 2007 Aktuality, Country Autor: Milan Tesař

Country kapela Veslári získala dvě nominace v prvním kole hlasování Evropské country asociace ECMA v kategorii Píseň roku. Pokračuje tak úspěšné tažení slovenské skupiny světovými a evropskými žebříčky.

Veslári (CD)Slovenští Veslári, vystupující v anglofonním světě jako Peter & The Rowers, se mohou chlubit dvěma nominacemi Evropské country asociace ECMA v kategorii Píseň roku. Na evropskou country skladbu roku jsou nominovány písně I’m Leavin’ a Blind Horses, které postupně obsadily první příčku v prestižní hitparádě ECMA Top 100, a píseň I’m Leavin’ dokonce překonala rekord hranosti a udržela se 14 týdnů na vrcholu žebříčku. Veslárům mezi nominovanými konkurují takové hvěhdy světové country scény, jako jsou Alan Jackson, George Strait nebo Kenny Chesney.

Vedle evropské scény však mají Veslári, letošní držitelé ceny Aurel v kategorii Country, bluegrass a trampská píseň, úspěchy i ve Spojených státech. Letos v dubnu například v americké hitparádě Roots True Country Charts vyšplhali na osmé místo. A už loni v létě skupina obdržela prestižní cenu Emerald Award za umístění v první desítce v jednom z hlavních celosvětových žebříčků country rádií (Worldwide Most Played Artist Chart) se singlem Blind Horses.

Informace o skupině Veslári najdete zde. Ukázky z jejich tvorby si poslechněte tady.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web