Vánoční Jak se vám líbí: Tomáš Kočko a Petr Lutka

10. prosince 2009 Aktuality, World music, Folk Autor: Milan Tesař

Letos chystáme dvě speciální vánoční vydání pořadu Jak se vám líbí. S Tomášem Kočkem si budeme povídat o jeho novém albu Koleda (25. prosince od 19.15) a s písničkářem Petrem Lutkou mimo jiné o jeho každotýdenním vánočním zpívání u Pražského Jezulátka (26. prosince od 15.00).

Vánoční vydání pořadu Jak se vám líbí

pátek 25. prosince od 19.15
Netradiční vánoční album s názvem Koleda letos natočil Tomáš Kočko, který tvrdí: „Koledy jsou vždy prubířským kamenem vkusu a muzikantské pokory. Je spousta desek takzvaně vánočních, které jsou prostě k neuvěření, a to i od schopných či uznávaných muzikantů. A tak to beru jako výzvu. Třeba si na nich vylámu zuby, ale zkusit jsem to chtěl.“ Jak se mu to podařilo, zjistíte na Boží Hod vánoční. Rozhovor s Tomášem Kočkem o koledách a s koledami vysíláme od 19.15.

sobota 26. prosince od 15.00 + repríza pondělí 28. prosince od 19.15
Petr Lutka, někdejší člen písničkářského sdružení Šafrán, se od své konverze na začátku 80. let věnuje výhradně písním s duchovní tematikou. Píše vlastní texty, zhudebňuje poezii spřízněných básníků a ve starých zpěvnících vyhledává staré poutní písně. Vánoce slaví po celý rok: téměř každý čtvrtek hraje se svou ženou u Pražského Jezulátka. Říká: „Učíme se k Němu přicházet s vědomím, že vyrostl a ve zralém věku zemřel z lásky k nám.“ S Petrem Lutkou nejen o Vánocích budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web