Tomáš Klus vydá první album

14. února 2008 Aktuality Autor: Milan Tesař

Jedenadvacetiletý student herectví a písničkář Tomáš Klus má rád Jaromíra Nohavicu a Mňágu a Žďorp. Posledního února vydá své první album Cesta do záhu(d)by.

Jako „talentovaného písničkáře“ prezentuje hudební vydavatelství Sony BMG svůj nový objev, zpěváka Tomáše Kluse. Tvrdí o něm: „Je mu teprve jednadvacet, ale životních zkušeností už má na rozdávání. Ještě donedávna se věnoval vrcholovému sportu, dnes studuje herectví na pražské DAMU a především hraje na kytaru a skvěle zpívá.“ Tomáš Klus, který si v roce 2002 jako člen vítězného družstva odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji, tvrdí: „Psaní písniček je pro mě ideální protiváha k divadlu, které studuju. Jsem v nich sám za sebe, na nic si nehraju, můžu být maximálně upřímný.“

Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Dodnes také mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

Sony BMG vydá Tomáši Klusovi 29. února debutové album, na kterém se jako podíleli například Petr Vavřík (Buty) nebo Jiří Kučerovský (Animé).

NyníFolklorní okénko
Píseň: Anděl zapomnění (2001); Interpret: Devítka (a přátelé); Album: Devítka a přátelé: Třetí vydání
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music