Tomáš Klus vydá první album

14. února 2008 Aktuality Autor: Milan Tesař

Jedenadvacetiletý student herectví a písničkář Tomáš Klus má rád Jaromíra Nohavicu a Mňágu a Žďorp. Posledního února vydá své první album Cesta do záhu(d)by.

Jako „talentovaného písničkáře“ prezentuje hudební vydavatelství Sony BMG svůj nový objev, zpěváka Tomáše Kluse. Tvrdí o něm: „Je mu teprve jednadvacet, ale životních zkušeností už má na rozdávání. Ještě donedávna se věnoval vrcholovému sportu, dnes studuje herectví na pražské DAMU a především hraje na kytaru a skvěle zpívá.“ Tomáš Klus, který si v roce 2002 jako člen vítězného družstva odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji, tvrdí: „Psaní písniček je pro mě ideální protiváha k divadlu, které studuju. Jsem v nich sám za sebe, na nic si nehraju, můžu být maximálně upřímný.“

Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Dodnes také mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

Sony BMG vydá Tomáši Klusovi 29. února debutové album, na kterém se jako podíleli například Petr Vavřík (Buty) nebo Jiří Kučerovský (Animé).