Stará Pekárna: Ivo Cicvárek, KOA a Stan The Man

10. dubna 2008 Aktuality, Folk, World music, Blues Autor: Milan Tesař

Nabízíme několik tipů na koncerty do brněnské Staré Pekárny. V nejbližších dnech tam vystoupí skupina KOA, Ivo Cicvárek & OKO a skotský bluesman Stan The Man.

Klub Stará Pekárna najdete v Brně-Králově Poli na Štefánikově 8.

KOA: pátek 11. dubna 2008 od 20 hodin

Bývalí spoluhráči Zuzany Navarové pokračují po zpěvaččině smrti samostatně. Skupinu tvoří Mário Bihári (akordeon, zpěv), František Raba (kontrabas), Camilo Caller (perkuse) a Omar Khaouaj (kytara). Kapela hraje folkrock ovlivněný jazzem a latinskoamerickými rytmy.

Ivo Cicvárek & OKO: pondělí 14. dubna od 20 hodin

Písničkář a dramaturg České televize (mj. pořady Blues ze Staré Pekárny, Na moll a Sólo pro…) se svou kapelou, kterou tvoří Petr Šmiřák (tuba), Vašek Šmiřák (lesní roh) a Martina Komínková (flétny). Sami svůj styl nazývají progresivní folk. V roli hostů se představí písničkářka Žofie Kabelková a textařka Lada Hiclová.

Stan The Man: středa 16. dubna od 20 hodin

Skotský bluesman, vlastním jménem Stan Wolarz (* 1951). V roce 1968 se proslavil albem The Earth a koncertováním s Johnny Fats Triem, které byla dobře známé ve své době na severu Skotska. V polovině 70. let se přestěhoval do Londýna, kde založil kapelu nové vlny The Warp ovlivněnou R&B. V 80. letech Stan trávil čas studiem dějepisu, politiky a francouzštiny. V 90. letech se začal více věnovat zpěvu, založil vlastní kapelu s Anne „Betty“ Semper, která se společně s ním podílela na zpěvu. V letech 1996–97 založil v Praze kapelu Bohemian Blues Band (s ní se v té době představil i na Proglasu), v roce 1998 nahrál první CD Liquor, Love & Lies s Betty Semper (vokály), která se přestěhovala do Vídně. V duu s kontrabasistou Antonem Ďuratným natočil koncertní CD Two Sides To Every Story, s klavíristou z Los Angeles Robertem Vasickem natočil desku Sound Like You’re Having A Good Time. (Převzato z www.blues.cz, kráceno.)