Rychlejší koně Malina Brothers

17. ledna 2014 Aktuality, Country, World music Autor: Milan Tesař

Malina Brothers je sourozenecké trio, které tvoří Luboš, Pavel a Pepa Malinové, známé osobnosti české bluegrassové a folkové scény. Skupina, kterou spolu s nimi tvoří kontrabasista Pavel Peroutka, vydala své debutové album Rychlejší koně. Představíme si je v úterý 21. ledna 2014 od 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu. Bratři Malinové budou našimi hosty v pořadu Jak se vám líbí 3. února od 19.15.

Luboš Malina je bývalý banjista Poutníků a jeden ze spoluzakladatelů Druhé trávy. Se zpěvačkou Katkou García zakládal skupinu Garcia a je také členem další Katčiny kapely Kon Sira. Jako kapelník doprovodné skupiny se podílel na nahrávkách Pavla Bobka a Wabiho Daňka. Natočil sólová alba Naper se a pukni, Zákusek a Afterparty a spolu s Martinem Fridrichem album banjových duetů Dueling Fingers.  Několikrát byl oceněn v anketě Bluegassové asociace ČR jako Banjista roku. Hraje také na klarinet, whistles, tárogató a další nástroje.

Kytarista Pavel Malina byl také členem Druhé trávy. Několik let doprovázel na pódiu Pavlínu Jíšovou, spolupracoval s Věrou Martinovou, Zelenáči, Waldemarem Matuškou nebo Pavlem Bobkem. V současné době žije v Písku a je členem skupiny Žalman & spol. V roce 2001 natočil s kolegy Michalem Hromčííkem a Mirkem Hulánem kytarové album Guitar Session.

Nejmladší z bratrů, houslista Pepa Malina, byl členem akustické skupiny P.R.S.T. Působí v kapele amerického hudebníka Jimmyho Bozemana, je členem bluegrassového Copu a v roce 2013 natočil se spoustou hostů své vlastní album Časosběr. Je vyhledávaným studiovým hudebníkem a nadšeným fotografem.

Kontrabasista a zpěvák Pavel Peroutka byl dlouhá léta členem bluegrassového Reliéfu, doprovázel Pavlínu Jíšovou nebo Pavla Bobka, hrál v muzikálu Šakalí léta a aktuálně je služebně i fakticky nejmladším členem Spirituál Kvintetu a také členem Jiří Holoubek Tria.

Všechny členy skupiny pojí dohromady rodné město Náchod a vztah k podobným hudebním žánrům. Repertoár je sestaven z písní, na kterých muzikanti odmalička vyrůstali. Jeho podstatnou část tvoří písně Krise Kristoffersona, které do češtiny převedl Miroslav „Skun“ Jaroš a které zpíval také Wabi Daněk na svých deskách Nech svět ať se točí dál a Život běží dál.

Do repertoáru Malina Brothers se promítá také vliv bluegrassu a irské hudby, převážně patrné v instrumentálních skladbách. Zajímavostí je také např. Skočná Bedřicha Smetany v úpravě Luboše Maliny.

(Zdroj: www.malinabrothers.cz)

 

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

DNA-Brno_Dvoracek-Vitek_2025_2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!