Putumayo tentokrát z Evropy

Americké hudební vydavatelství Putumayo vydává především tematické kompilace world music a dalších stylů, vybírané podle národnosti interpretů, žánru nebo jiných témat (např. hudba ze zemí produkujících kávu; asijské ukolébavky, ženy z celého světa apod.). Nyní se v jejím záběru ocitla i současná evropská taneční hudba. Kompilace Euro Groove stojí za pozornost nejen proto, že na ní má zastoupení i Česká republika.

Česko má na albu Euro Groove zastoupení v osobě Stanislava Vani, ve Vídni žijícího zakladatele nadnárodní skupiny !DelaDap. Kolekce se zaměřuje na současný evropský elektronický pop s přesahy do world music, jazzu a alterantivní hudby. Obsahuje skladby od těchto interpretů: Chumbawamba (Anglie), 2raumwohnung (Německo), Jazzamor (Německo), Toufic Farroukh (Francie/Libanon), !DelaDap (Česko/Maďarsko/Rakousko), Martial (Francie), Fiamma Fumana (Itálie), Guateque All Stars featuring Shiva (Španělsko), Mystic Diversions (Itálie), Mouss et Hakim (Francie).

Album navazuje na podoběn koncipované výběry Arabic Groove (také znáte z vysílání Proglasu), Turkish Groove, African Groove nebo Latin Groove. Euro Groove je už 11. diskem z této řady, která mapuje to nejzajímavější ze současné taneční scény a žánrových fúzí s elektronickou hudbou.

Více informací o současné produkci vydavatelství Putumayo včetně kontaktů na českého distributora najdete zde.