Popular Problems Leonarda Cohena

11. ledna 2015 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Kanadský básník a písničkář Leonard Cohen vydal v září 2014, kdy oslavil 80. narozeniny, své třinácté studiové album Popular Problems. Představíme si je v pondělí 12. ledna 2015 ve 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu a další písně z něj uslyšíte v úterý 13. ledna v noci v 0.35 v pořadu Noční bdění s folkem.

Novinka Popular Problems obsahuje zcela nový materiál a vyšla dva roky po Cohenově předchozím albu Old Ideas, které zabodovalo ve výroční anketě Proglasu Album roku 2012 jako druhá nejlepší zahraniční deska (po Bobu Dylanovi).

Nové CD trvá jen něco přes 35 minut a obsahuje pouze devět písní. Opět přináší hudbu na pomezí folku a popu, vedle zpěvákova hlasu na novince uslyšíte například elektrické piano, housle i dechové nástroje. Přesto je album ve srovnání s předchozím titulem aranžérsky minimalističtější. Jako spoluautor a producent se na něm podílel Patrick Leonard, který se jako spolupracovník Cohenovi osvědčil už na předchozím albu. Leonard Cohen je od počátku své hudební kariéry na konci 60. let v první řadě básníkem a až potom zpěvákem. S přibývajícím věkem – v době vydání nového alba oslavil 80. narozeniny – čím dál víc spíše deklamuje než zpívá.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Orchestrální trio op. 1 č. 3 F-dur - Presto; Autor: Stamic Jan Václav Antonín; Dirigent: Armstrong Donald; Soubor: Novozélandský komorní orchestr
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně
15:15Jak se vám líbí

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web