Leonard Cohen vydává Staré ideje

24. ledna 2012 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Kanadský básník a písničkář Leonard Cohen vydá 30. ledna 2012 po dlouhých osmi letech své nové studiové album Old Ideas. Má jít o završení jeho úctyhodné kariéry, která trvá už více než 60 let.

Deset nových písní se dotýká několika nejtěžších svízelných situací lidské existence – vztahu k Bohu, lásky, sexuality, ztráty a smrti. Bezpochyby nejvíce otevřené duchovní album umělce je dílem inspirujícím k větší míře soucítění a lidské slušnosti. 

Nahrávání Old Ideas začalo v lednu 2011, ale mnoho písní i textů vznikalo po dobu mnoha předchozích let. Rané verze dvou skladeb – Amen a Lullaby – byly původně nahrány v roce 2007 a další rané verze písní  Lullaby a The Darkness, která se zároveň stává i prvním oficiálním singlem z alba, zazněly během Cohenova nedávno dokončeného vyprodaného světového turné.

Fanouškům se dostalo od zpěváka další malé nápovědy, co by měli od alba očekávat, když přijímal ve Španělsku ocenění Principe de Asturias Prize za literaturu v říjnu 2011: „Jak stárnu, chápu, že s tímto hlasem přicházejí instrukce. A instrukce byly tyto: Nikdy nelamentovat nenuceně… A pokud má člověk vyjádřit tu velkou nevyhnutelnou porážku, která čeká nás všechny, je třeba tak činit v přísných mezích důstojnosti a krásy.“

Na produkci nového alba Leonarda Cohena se podíleli Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders a Dino Soldo. Jako vokalistky doplňují zpěvákův baryton zpěvačky Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie a Charley Webbovy) a Jennifer Warnes. Návrh obalu alba a kresby jsou dílem Leonarda Cohena. Old Ideas je Cohenovo dvanácté studiové album u Columbia Records od roku 1967.

(Oficiální tisková zpráva)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web