Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2012

Přehlídka letos vstupuje do třetí dekády své existence. Tváří festivalu se tentokrát stal jeden z nejvýznamnějších barytonistů světa, ruský pěvec Dmitri Hvorostovsky, jehož galakoncertem bude 21. ročník slavnostně zahájen dne 20. července 2012.

Festival dále v letošním roce nabídne 12 koncertů různých žánrů, které se uskuteční ve čtyřech různých koncertních prostorách v Českém Krumlově. MHF Český Krumlov opět nabídne klasickou hudbu, operu, jazz i world music a na závěr je naplánován zábavný víkend s vystoupením recesistického kvarteta MozARTgroup a koncertem čtyř Kanadských tenorů. Koncertní program festivalu se uzavře v sobotu 18. srpna, avšak ve dnech 24. - 26. srpna se uskuteční ještě 3 reprízy úspěšného nastudování Leoncavallových Komediantů s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, do kterých se vrátí argentinský tenorista José Cura.

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos budete na Proglasu pravidelně slýchat pozvánky na vybrané koncerty a samozřejmě si budete moci také zasoutěžit o vstupenky, a to jak v živém vysílání, tak i na hudebním webu. Sledujte proto aktuality a poslouchejte pravidelné kulturní tipy z jihočeského regionu vždy v úterý a čtvrtek mezi 14 a 14.30 hodinou a v sobotu v čase od 9 do 9.30 hodin. Soutěžit začínáme v týdnu od pondělí 16. července 2012!

Podrobný program přehlídky naleznete zde.   

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web