Longital, Čankišou a Dáša Voňková v Na moll

Od Nového roku vysílá Česká televize pořad Na moll o folkové hudbě dvakrát za měsíc. Sudá vydání připravuje jako dramaturg redaktor Proglasu Milan Tesař. Máte tak šanci na televizní obrazovce vidět muzikanty a kapely, které pravidelně slýcháte na našich vlnách. V nejbližším vydání (ve čtvrtek 26. února pět minut po půlnoci) uvidíte Čankišou, Longital, Dášu Voňkovou nebo skupinu Bezobratři.

Bratislavské duo Longital (dříve Dlhé diely) patří k průkopníkům propojování akustické hudby se samplovanými zvuky a moderními elektronickými styly. Dvojice, kterou tvoří baskytaristka a zpěvačka Shina a kytarista Daniel Salontay, předvede divákům pořadu Na moll svůj „folk pro třetí tisíciletí" z pódia brněnské Staré Pekárny.

Z téhož klubu pochází i záznam vystoupení nadějné brněnské kapely Cat & Dogs, která vytváří s minimální sestavou (kytara, basa a zpěv) barevnou hudbu na pomezí folkrocku a akustické alternativy.

V Brně zůstaneme i se skupinou Čankišou, se kterou se budeme ohlížet za jejími největšími úspěchy a prolistujeme s ní knihu Ukopnutý palec, která vznikla na motivy její hudby.

Ve středočeských Pyšelech navštívíme písničkářku Dášu Voňkovou, která po téměř dvou dekádách natočila nové písňové album, inspirované vycházkami po zvlněné krajině nedaleko Prahy.

Přírodou se inspiruje také skupina Bezobratři, která na vlastnoručně vyrobené nástroje z bezového dřeva hraje lidové písně ze Slovenska.

Na své si v pořadu přijdou i fanoušci country skupiny Taxmeni. Jejího kapelníka Jaroslava Čvančaru Na moll představí v roli historika, který se zabývá především dějinami druhé světové války.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web