Lesní zvěř si podmanila Mexiko

30. března 2011 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Česká alternativně jazzová kapela Lesní zvěř se vrátila ze svého prvního zaoceánského turné. Jak tvrdí oficiální tisková zpráva, na všech svých mexických koncertech sklidila mohutné ovace a nestačila rozdávat podpisy a prodávat desky. Členové skupiny se vás se svými zážitky svěří v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 4. dubna od 19.15.

Brněnská kapela Lesní zvěř, která se na scéně pohybuje již téměř 10 let, odletěla 9. března na mexické turné, kde za podpory Velvyslanectví České republiky v Mexiku odehrála čtyři koncerty. Šňůru zahájila 13. 3. v Mexico City na festivalu Eurojazz, kde se představují kapely ze zemí Evropské unie. Muzikanti doslova zvedli čtyřtisícový dav a ten jim připravil jedinečnou atmosféru a bouřlivé ovace. Všechny ostatní koncerty se nesly v podobném duchu. V klubu Ruta 61 a na univerzitě v hlavním městě, ale i dalším festivalu Encuentro de Jazz v Cuernavace, přiváděla muzika Lesní zvěře publikum různého věku do pořádného varu. V rozhovorech mexičtí fanoušci oceňovali především nebojácné a organické propojování žánrů a koncertní nasazení kapely. Zklamaní byli pouze ti, kdo si nestihli koupit bleskově vyprodané desky. Těm Lesní zvěř musela slíbit, že se do Mexika brzy vrátí.

„Jsme nadšení, vůbec jsme si nedokázali představit, že by nám v Mexiku tak rozuměli. Atmosféra na koncertech a po nich byla naprosto neuvěřitelná, na pódiu i v hledišti intenzivní radost. Už se těšíme na shledanou,“ říká k turné zpěvák Miloš Rejsek.

Zpravodajství z turné je k dispozici zde.

(Oficiální tisková zpráva)