Kieslowski – nové album Mezi lopatky

6. září 2014 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Kieslowski vydávají své třetí studiové album s názvem Mezi lopatky. Duo, které tvoří Marie Kieslowski a David Pomahač, na desce spolupracovalo s producentem Janem P. Muchowem. Rozhovor s duem Kieslowski vám nabídneme v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 6. října v 19.15.

Kapela i s producentem se na začátku roku 2014 vydala na sever Francie, kde na uzavřeném místě natočili základní části celého alba „Spolupráce byla velmi intenzivní. Nahrávali jsme téměř 14 dní v kuse. Po chvíli už jsme byli všichni na stejné vlně a věděli jsme, co chceme. Honza Muchow pracuje navíc velmi rychle, a tak jsme měli možnost vyzkoušet více cest. Když jsme si nebyli jisti, dali jsme na jeho volbu a cit,“ říká Marie Kieslowski. Na otázku, zda bylo důležité vycestovat právě do zimní Normandie, odpovídá: „Důležité bylo, že jsme odjeli. To samé se mohlo uskutečnit kdekoli jinde za hranicemi ČR. Ale je fakt, že Normandie se obzvlášť povedla. To místo, kamenný dům uprostřed ničeho, mělo neopakovatelnou atmosféru. Nemluvě o tom, že jsme tam byli na přelomu ledna a února, takže většinu dní pršelo a foukal silný vítr. Byli jsme izolováni a šťastní.“

Jan P. Muchow sdílí nadšení fanoušků pro souznění hlasů Davida a Marie. „Duet je pro mě v pop music královská disciplína a s Kieslowski jsem měl možnost pracovat na celém albu pro dva hlasy. Navíc Marie i David mají k tvorbě podobný přístup jako já – vše je dovoleno, jediná hranice je vaše fantazie. Takže to nebyla práce, ale radost." 

Základním kamenem písní dua Kieslowski byla vždy originální poetika a pohled na vztah mezi mužem a ženou. Klíčovými tématy nového alba jsou odloučení, samota, ticho, nespavost nebo vědomí smrti.

(podle www.indies.eu)