Iamme Candlewick: album I Am You

Pražská písničkářka a propagátorka pouličního muzicírování Iamme Candlewick byla v lednu 2013 hostem Martina E. Kyšperského v pořadu Jak se vám líbí. Nyní jí vyšlo první oficiální album I Am You.

Pražská písničkářka, zpěvačka, cestovatelka a členka iniciativy Buskerville Andrea Knotková, vystupující pod pseudonymem Iamme Candlewick, vydává své debutové album I Am You, a to sotva dva roky poté, co si v Iowě pořídila svou první kytaru. Na výsledném tvaru to ovšem není nijak znát. Patrná je naopak dvouletá pečlivá, detailní práce, kterou zpěvačka a její producent Sabri Hilli desce věnovali.  Na albu spolupracovala řada známých pražských hudebníků jako například akordeonista Mario Bihári, houslový virtuóz Martin Zbrožek, basista Pjer la Šéz či jazzový kytarista Petr Eichler.

Iamme Candlewick se i díky svému otci, který je profesionálním muzikantem, věnuje hudbě od útlého dětství. Své zásadní zkušenosti ale získala především v posledních letech na cestách po celém světě. To se odráží i v konceptu jejího debutového alba: „Celý projekt připomíná cestovní deník a reflektuje poslední dva roky mého života, které jsem strávila na cestách světem vnějším i vnitřním. Teče v něm řeka Ganga, zuří sněhová bouře u hranic Kanady, voní čerstvě posekané pole na jihu Evropy, já se v něm někdy schovávám pod palmou a jindy běžím strání a vždycky potkávám spřízněné duše a učím se žít.“

Iamme Candlewick vstoupila do obecnějšího povědomí svým koncertním vystoupením na pražském magistrátě, kdy přítomným zastupitelům zazpívala požadavky na změnu pravidel pro pouliční umění (tzv. busking) v hlavním městě. „Principem pouličního hraní je moment, ve kterém se právě nacházíte. Stojíte na ulici všanc počasí, městu a momentální náladě kolemjdoucích i sebe sama a snažíte se něco sdělit. Mně se na hraní na ulici nejvíc líbí motiv tuláctví a hledačství,“ říká Iamme. Spolu s kolegy z iniciativy Buskerville se jí pak v minulém roce opravdu podařilo podmínky pro pražské buskery změnit a přiblížit tak naši metropoli světovým standardům.

(Zdroj: www.indies.eu)

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web