Hudecká úderka debutuje

26. června 2005 Aktuality, Folk, World music Autor: Milan Tesař

<strong>Rozhovor s Jiřím Plockem</strong>, mandolinistou, novodobým hudcem a znalcem tradiční hudby středovýchodní Evropy, o jeho novém albu Písňobraní uvedeme v pořadu Jak se vám líbí v sobotu 13. srpna od 15 h.

U Indies Records právě vyšlo první album dua Jiří Plocek & Jitka Šuranská, které ještě nedávno vystupovalo pod názvem Hudecká úderka. Jiří Plocek, bývalý mandolinista Poutníků, později kapelník Teagrassu a také autor knihy Hudba jihovýchodní Evropy, zde hraje na housle, mandolínu, lidové píšťalky, bezový klarinet a na kytaru. Jitka Šuranská zpívá a hraje na housle. Na CD dále účinkují Jaromír Nečas (zpěv), Roman Dostál ze skupiny Oboroh (zpěv), Luboš Malina (irská píšťalka) a Petr Surý (kontrabas). Album se jmenuje Písňobraní a obsahuje úpravy lidových písní z Moravy (+ jednu ze Slovenska) a k tomu několik instrumentálních melodií taktéž lidového původu. * Rozhovor s Jiřím Plockem vysíláme v repríze ve středu 31. srpna od 19,15 h.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Vesperae ex D - Dixit Dominus; Autor: Zeidler Józef; Dirigent: Borowicz Lukasz; Sóla: Mikolajczyk Anna - soprán, Barnacka Anna - mezzosoprán, Minkiewicz Ryszard - tenor, Machej Dariusz - bas; Soubor: Camerata Silesia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Křesťan a svět

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web