Gregory Porter se v březnu 2013 vrátí do Prahy

14. prosince 2012 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Americký jazzový zpěvák Gregory Porter, který byl jednou z hvězd festivalu Struny podzimu 2012, se v březnu následujícího roku do Prahy vrátí. Stane se tak 14. 3. 2013 v rámci již zavedeného Jarního Gala pro Struny podzimu. Majitel hebkého, ale i důrazně energického barytonu tentokrát před publikum předstoupí s rozšířenou doprovodnou kapelou a s programem, který vzniká exkluzivně pro tento slavnostní večer.

„Gregory Porter oplývá výjimečným talentem, nesmírně citlivým přístupem k jazzu i práci s hlasem a jeho zářná kariéra den ze dne strmě stoupá vzhůru. O to více jsem potěšen, že souhlasil s brzkým návratem na Jarní Gala pro Struny podzimu,“ říká umělecký ředitel festivalu Struny podzimu Marek Vrabec, podle nějž je Porter nepřehlédnutelným fenoménem.

Zpěvák a skladatel Gregory Porter je jedním z nejžádanějších jazzových zpěváků současnosti. Svědčí o tom jeho diář zaplněný koncerty na prestižních pódiích i festivalech. Na svém kontě má pouze dvě alba a svou sólovou dráhu zahájil teprve nedávno, ale stihl posbírat nominace na prestižní ocenění včetně Grammy a vysloužil si nadšení kritiky, publika i pěveckých kolegů, kteří oceňují bravurní vokální projev i autorský rukopis, ale i intelektuální přesah. Z obdivu k Porterovi se vyznávají i jazzové divy Dianne Reeves a Dee Dee Bridgewater, protagonistky předchozích Jarních Gala.

Vstupenky na koncert Gregoryho Portera na Jarním GALA pro Struny podzimu je možné zakoupit v síti Ticketpro a on-line na www.strunypodzimu.cz ve dvou cenových kategoriích, a to 900 a 1 400 Kč. V ceně vstupenky je welcome drink před začátkem koncertu.

Výtěžek z koncertu bude stejně jako v předchozích letech využit k financování nadcházejícího ročníku festivalu Struny podzimu. Každý, kdo si zakoupí vstupenku, tak podpoří festival, a navíc získá jedinečný hudební zážitek. „S Jarním Gala pro Struny podzimu vstupujeme do čtvrtého ročníku. Nesmírně si ceníme trvalého zájmu i podpory ze strany festivalových donátorů i příznivců. A jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit tradici, díky které se nám daří získávat zájem finančních partnerů pro další festivalový ročník, potkat se s naším věrným publikem i v jarních měsících a zároveň upozornit na význam individuálního dárcovství v kultuře,“ dodává Dana Syrová, výkonná ředitelka festivalu Struny podzimu. V minulosti na Jarním Gala pro Struny vystoupili ve vyprodaných sálech Obecního domu v Praze Bobby McFerrin, Dee Dee Bridgewater a Dianne Reeves.

(Oficiální tisková zpráva pořadatele)

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web