Ennio Morricone se v lednu 2016 vrátí do Prahy

8. října 2015 Aktuality Autor: Milan Tesař

Další český koncert italského skladatele Ennia Morriconeho proběhne 15. ledna 2016 v O2 aréně v Praze. Slavný autor filmové hudby u nás vystoupí v rámci turné s Český národním symfonickým orchestrem.

Koncert bude součástí velkého turné s názvem The 60 Years of Music. Vedle Českého národního symfonického orchestru a velkého pěveckého sboru na koncertech vystoupí také sopranistka Susanna Rigacci.

Ennio Morricone je autorem hudby k více než 500 filmům a seriálům a je držitelem Oscara za celoživotní dílo. Důvěrně známé jsou jeho melodie z filmu Tenkrát na západě, Misie, Hodný, zlý a ošklivý nebo Pár dolarů navíc. Podílel se na hudbě k seriálu Chobotnice a velmi silná je jeho původní hudba k italskému televiznímu seriálu Marco Polo. Není však pouze skladatelem filmových melodií. Nedávno Morricone ve svém rodném Římě osobně dirigoval mši, kterou složil pro papeže Františka.

Ke spolupráci s ČNSO říká: „Je to vynikající orchestr, opravdu mimořádný, a neříkám to jen tak ze zdvořilosti. Říkám to, protože je to čistá pravda. Ten orchestr je příkladem profesionality, příkladem uměleckého citu, prožitku a smyslu pro umění a také příkladem nadšení pro to, co dělají.“

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music