DVA v Polsku a za oceánem

České alternativní duo DVA je momentálně (od 28. února do 4. března) na turné v Polsku. Ihned poté Bára a Jan Kratochvílovi odlétají do San Francisca na předávání cen IGF (Independent Games Festival). Svůj zaoceánský výlet zakončí vystoupením na prestižní hudební přehlídce SXSW.

Kapela DVA má za sebou velmi rušný rok a letos, navzdory předsevzetím, se to zatím jeví stejně.  Bára a Jan Kratochvílovi odehráli v loňském roce více než 120 koncertů po celé Evropě na podporu svého zatím posledního alba Hu. Kromě toho složili hudbu k počítačové hře Botanicula. Původní představa, že první půlrok 2012 bude kapela v poklidu připravovat nové skladby, vzal brzy za své, když byli DVA nominováni v kategorii Nejlepší zvukový doprovod právě za hudbu pro Botaniculu v cenách IGF 2012. Tyto ceny, tzv. nezávislé herní Oscary, uděluje Independent Games Festival, který se bude na počátku března konat v San Franciscu. Botanicula českého studia Amanita Design se uchází o cenu i v hlavní vizuální kategorii.

Po předávání cen IGF zamíří DVA do texaského Austinu, kde se koná South By Southwest – SXSW, rozsáhlá akce, naplněná filmovými projekcemi, hudebními koncerty, přednáškami a interaktivními projekty. Dostat se do výběru kapel, které zde mohou koncertovat, je vždy považováno za prestižní událost. DVA jsou jednou z mála skupin z Česka, kterým se to podařilo. Dva budou hrát 14. 3. 2012 v klubu The Hideout.

(Převzato z webu vydavatelství Indies Scope)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web