Dáša Vokatá oslaví šedesátku

30. prosince 2013 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

V sobotu 8. února se v Paláci Akropolis v Praze uskuteční oslava 60. narozenin undergroundové písničkářky Dáši Vokaté. Kulatiny oslaví vydáním nového CD.

Dáša Vokatá je písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjata s historií českého undergroundu. Po svém pobytu v komunách v 70. letech a následném podpisu Charty 77 byla vyhoštěna do Rakouska se po roce 1989 částečně vrací do Česka a žije s básníkem a rockerem Martinem Magorem Jirousem. Koncertuje sólově i ve dvojici s Magorem nebo za doprovodu rockové kapely, a to v malých putykách i na velkých open air festivalech. Po náhlém Magorově úmrtí se načas stahuje do ústraní a až v nedávné době nachází podobnou uměleckou inspiraci ve známém herci a hudebníkovi Oldřichu Kaiserovi, s jehož pomocí se vrací na podia a vytváří podobně nerozlučnou dvojici, jako kdysi s Jirousem. Vedlejším efektem je celá řada nových písní, které vyjdou na CD Dva divoký koně (vydává Guerilla Records).

Dáša se rozhodla, že své kulatiny (* 1954) oslaví slavnostním koncertem, spojeným s představením nového CD. Jako hosté vystoupí nejen její přátelé z undergroundu jako Skalák, Londýn či Čuňas, ale také Oldřich Kaiser se svým alter egem Jiřím Lábusem.

Sobota 8. února v Paláci Akropolis.

(Zdroj: Guerilla Records)

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music