Dáša Vokatá oslaví šedesátku

30. prosince 2013 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

V sobotu 8. února se v Paláci Akropolis v Praze uskuteční oslava 60. narozenin undergroundové písničkářky Dáši Vokaté. Kulatiny oslaví vydáním nového CD.

Dáša Vokatá je písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjata s historií českého undergroundu. Po svém pobytu v komunách v 70. letech a následném podpisu Charty 77 byla vyhoštěna do Rakouska se po roce 1989 částečně vrací do Česka a žije s básníkem a rockerem Martinem Magorem Jirousem. Koncertuje sólově i ve dvojici s Magorem nebo za doprovodu rockové kapely, a to v malých putykách i na velkých open air festivalech. Po náhlém Magorově úmrtí se načas stahuje do ústraní a až v nedávné době nachází podobnou uměleckou inspiraci ve známém herci a hudebníkovi Oldřichu Kaiserovi, s jehož pomocí se vrací na podia a vytváří podobně nerozlučnou dvojici, jako kdysi s Jirousem. Vedlejším efektem je celá řada nových písní, které vyjdou na CD Dva divoký koně (vydává Guerilla Records).

Dáša se rozhodla, že své kulatiny (* 1954) oslaví slavnostním koncertem, spojeným s představením nového CD. Jako hosté vystoupí nejen její přátelé z undergroundu jako Skalák, Londýn či Čuňas, ale také Oldřich Kaiser se svým alter egem Jiřím Lábusem.

Sobota 8. února v Paláci Akropolis.

(Zdroj: Guerilla Records)

Rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou

IMG_1154Chystáme rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o jejích mezinárodních kapelách.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

05_KarpaTonPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music