Chcete si zahrát na Blues Alive 2011?

25. ledna 2011 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Součástí podzimního mezinárodního festivalu Blues Alive je už řadu let soutěž kapel, jejímž cílem je hledat nové talenty v oblasti blues mezi českými, slovenskými, maďarskými, rakouskými, německými i polskými kapelami. Blues Aperitiv se letos bude konat 18. června v Šumperku, uzávěrka přihlášek je 10. dubna 2011.

Dvěma souborům garantuijí pořadatelé postup na Blues Alive 2011, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury v Šumperku. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů posluchačů. Ta rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.  

Termín pro dvanáctý ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 18. června 2011 od 18 h. Festival se odehraje v Pavlínině dvoře (otevřené historické prostranství v těsné blízkosti Domu kultury). V případě nepříznivého počasí se odehraje v sále DK.

Podmínky zařazení do výběru

Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu polak@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je do 10. dubna 2011.

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografie nejlépe v tiskové kvalitě, veškeré informace o kapele a dva dobré telefonické a e-mailové kontakty na členy kapely.

Zaslání demonahrávky (CD nebo MC) na adresu Domu kultury je bezpodmínečně nutné pro základní výběr!
Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 7 postupujících + 1 náhradník. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů a hudebníků a před diváky.

Důležité informace pro vybrané kapely:

Zvuková technika, základy bicích nástrojů a basový aparát budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení 40 minut včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a zajišťuje ubytování.

http://www.bluesalive.cz/aperitiv.html

(Oficiální tisková zpráva)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web