CD s přiloženou papučkou: Biorchestr

1. listopadu 2009 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Aleš Pilgr, bubeník skupin Květy a Ty Syčáci, založil společně s klávesistkou a zpěvačkou Janou Koukalovou nové duo Biorchestr. Jejich společné CD Papučka vyšlo na začátku října. Na Proglasu jsme si je už představovali v pořadu Jak se vám líbí. Záznam rozhovoru najdete v našem audioarchivu v sekci Jak se vám líbí.

Projekt Biorchestr navazuje na první sólové album Aleše Pilgra, které vyšlo v roce 2006 pod názvem Nos na stůl. V nové kapele (sami jeji členové hovoří o skupině, nikoli o duu) hraje Aleš na elektrickou kytaru, elektronické pady a foukací harmoniku a zpívá, Jana Koukalová střídá zpěv s hrou na klávesy.

Zatímco album Nos na stůl vznikalo původně jen jako hudba pro přátele, Biorchestr je už regulérní hudební formace, která vedle studiové práce i koncertuje. Ačkoli se na albu podílí několik hostů, na koncertech se oba protagonisté pokoušejí zapojit co největší množství končetin, a udělat tak svou hudbu co nejpestřejší. Aleš Pilgr tak například současně zpívá nebo hraje na foukací harmoniku, hraje na kytaru a nohama ovládá bicí nástroje.

CD Papučka vyšlo v papírovém obalu, k němuž je přivěšena malá plstěná papučka…