Čas holin – páté album Bratrů Ebenů

18. října 2014 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Páté řadové album skupiny Bratři Ebenové se jmenuje Čas holin. Vychází na CD, LP a USB a obsahuje 13 nových skladeb. Marek Eben bude 5. listopadu od 19.15 hostem našeho pořadu Jak se vám líbí.

Autorem všech skladeb je Marek Eben. Výjimku představuje Sbohem a šáteček, zhudebněná báseň Vítězslava Nezvala. Text skladby Routa je pak napsán na motivy Williama Shakespeara. Právě Routa je jedinou skladbou alba, kterou nezpívá Marek Eben, ale host alba, zpěvačka Barbora Kabátková.

Album bylo natočeno zcela analogově ve studiu SONO records zvukařem Pavlem Bohatým pod dohledem producenta a kytaristy kapely Pavla Skály. Kapela již od roku 2002, kdy nahrávala album Já na tom dělám, funguje v neměnné sestavě. Kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových ji tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). Jako host se na několika skladbách podílel jazzový trumpetista Oskar Török.

Mixu alba se ujal legendární britský zvukař Phill Brown. Ten je v hudební branži velmi známou osobností — spolupracoval s Led Zeppelin, Davidem Bowiem, Catem Stevensem, Bobem Marleym, Jimi Hendrixem, Pink Floyd, Dido a řadou dalších. Mastering byl svěřen (stejně jako v případě předchozího alba Chlebíčky) Andymu „Hippy“ Baldwinovi v Metropolis Studios of London.

www.bratriebenove.cz