Bruce Springsteen se vrací s rockovým albem

Bruce Springsteen se vrací s rockovým albem
9. října 2007 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Americký zpěvák Bruce Springsteen překvapil loni své fanoušky folkovým albem, kterým vzdával host banjistovi Petu Seegerovi. Nyní se vrací s novým autorským CD, natočeným po letech s rockovou kapelou E-Street Band. Album se jmenuje Magic a tři ukázky z něho můžete poslouchat v profilové rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 10. října od 7.45.

Bruce Springsteen: CD MagicJeden z nejslavnějších a také nejzajímavějších představilteů americké rockové hudby Bruce Springsteen dokáže zahrát stejně dobře hardrock jako country i folk. Zatímco před rokem na akustickém albu We Shall Overcome oprášil staré country a folkové hity, tentokrát svým fanouškům nabízí rockovou novinku.

Magic je 22. album ve Springsteenově diskografii a především mezi deskami z poslední doby je nejtvrdší. Sedmapadesátiletý skladatel a zpěvák ji nahrál po letech opět se svou kapelou E-Street Band. CD obsahuje celkem 12 skladeb, z toho jednu bonusovou, v kontextu alba netypickou, akustickou. Zpěvák ji zařadil úplně na konec a její jméno ani nezveřejnil na obalu desky.

Rozhovor s Liborem Šmoldasem

smoldas_sorry-milesPoslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!

Regiony

Regiony

Hudební knihovnička 2026

linhart_autobus-do-sudetPoslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících. 

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Darujte Proglas!