Brněnské Květy zamňoukaly

22. listopadu 2009 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Brněnská alternativní skupina Květy vydala nové album Myjau. Najdete na něm i některé písně, které Martin Kyšperský zpíval sólově u nás ve studiu v říjnu 2008: Když L. Kerndl zpíval na lodi, Měsíční světlo nebo Na balkóně zpívá pták. Rozhovor s kapelou Květy připravujeme na leden 2010.

Brněnské Květy připravily nové album Myjau ve studiu JáMor Ondřeje Ježka. Květy ctí kontinuitu svých předchozích nahrávek a i nadále vyprávějí své příběhy, a to nejen v textech Martina E. Kyšperského, ale i ve své hudbě. Vnitřní sílu, která z  nové nahrávky sálá, dokumentují slova Martina E. Kyšperského: „Je tam cítit, že těch pět chlapů stojí, sedí, přešlapuje a funí zároveň v jedné místnosti, to prostě dřív nebylo.“ Na výbornou se totiž podařilo zachytit energii a náladu, která vznikla ve studiu. Navíc kapela si skvěle porozuměla s Ondřejem Ježekem, který se  významnou měrou podílel na produkci a je zodpovědný za celkový zvuk alba. V řadě skladeb s kapelou nahrával i řadu nástrojů. Není však jediným hostujícím muzikantem nahrávky. „Máme tam Ondřeje Galušku na pozoun – nikdy jsem jej neviděl, šel do studia náhodou, když se míchalo, a my tam nebyli… a natočil to. A moc pěkně. Vokály ve dvou skladbách zpívá Lenka Dusilová, protože má hlas, co zvoní a svítí,“ říká Kyšperský. Na nahrávce také zazní řada dalších nástrojů, protože Květy se kromě standartních nástrojů opět držíi svého velmi netypického instrumentáře, jako je bubínek revolveru, klakson a řetěz, kravské zvonce atd.

Kapelník dodává: „Album vznikalo v celkem krátkém čase, je v něm zhuštěná nálada posledních asi 15 měsíců, tak mám pocit, že jsou skladby něčím provázané. Je tam spousta příběhů, všechny texty napsal jeden kluk, kterýmu táhne na třicet…“

(Podle www.indies.eu)

 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web