Bluesový písničkář Otis Taylor vystoupí v Šumperku

27. ledna 2007 Aktuality, Country, Blues, Jazz Autor: Milan Tesař

Už počtvrté se v Šumperku uskuteční jednodenní festivalu Echo Blues Alive. Koná se 16. března od 18 h a hlavní hvězdou večera bude americký bluesový písničkář Otis Taylor.

Už počtvrté se v Šumperku uskuteční jednodenní festivalu Echo Blues Alive, mladší sourozenec mezinárodního a prestižního Blues Alive. Koná se v pátek 16. března od 18 h. Lokální scénu bude zastupovat skupina Bluesberg, z českých hvězd žánru se mohou návštěvníci těšit na Jana Spáleného & ASPM a na Blues Band Luboše Andršta. Hlavní hvězdou večera bude americký bluesový písničkář Otis Taylor. Hráč na různé strunné nástroje a především oceňovaný banjista pochází z Chicaga a vyrostl na jazzu a na countrybluesové scéně. Ve svých písních se mimo jiné vyzpívává z otřesných zážitků, které potkaly členy jeho rodiny. Na albu White African (2001) například líčí lynčování svého pradědečka a smrt svého strýce. I v dalších textech se věnuje brutalitě ve vztazích mezi rasami a sociální nespravedlností. Otis Taylor je držitelem řady prestižních ocenění nejen v bluesových kategoriích. Sám svůj styl nazývá "tranzové blues". Letos mu vyšlo nové album Definition Of A Circle, na kterém hostuje kytarista Gary Moore. * Písně z nového Taylorova alba uslyšíte ve čtvrtek 8. března od 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu. Rozhovor s Ondřejem Bezrem, dramaturgem Echo Blues Alive, opakujeme v pátek 9. března ve 3.00 v noci.

NyníHudební zastavení
Skladba: Pie Jesu (z Rekviem); Autor: Lloyd Webber Andrew; Dirigent: Villaume Emmanuel; Sóla: Netrebko Anna - soprán; Soubor: Český filharmonický sbor
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web