Album roku 2007 vyhlásíme 26. ledna

Od roku 2001 vyhlašuje hudební redakce Proglasu ankety Album roku. Nejlepší hudební CD napříč žánry volí oslovení odborníci: hudebníci, vydavatelé, pořadatelé festivalů a další. V minulých letech zvítězili Žamboši, Jiří Smrž, Radůza, Bratři Ebenové, Jiří Pavlica nebo Syčáci. Kdo si odnese pomyslnou trofej za loňský rok?

S výsledky ankety Album roku 2007 vás seznámíme v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 26. ledna 2008 od 19.15, případně v repríze v úterý 29. ledna od 16.55. Do ankety letos (podobně jako v minulých letech) přispěla šedesátka oslovených osobností: publicistů, hudebníků, organizátorů koncertů a festivalů, redaktorů a moderátorů Proglasu, ale také několik jednotlivců z řad nejvěrnějších posluchačů. Každý z nich mohl nominovat jedno či více alb jakéhokoli žánru, nezávisle na zemi původu interpreta nebo roku vzniku nahrávky.

V pořadu Slyšte, lidé! uslyšíte po jedné skladbě z dvanácti alb, pro která přišlo nejvíc hlasů. Mezi interprety se objeví Bob Dylan, Arnošt Frauenberg, Garcia, Marta Topferova a další.

Jméno vítěze vám zatím neprozradíme, avšak odtajníme první pětici v abecedním pořadí. V diskusi pod článkem si můžete tipnout, kdo v naší anketě o Album roku 2007 zvítězil.

Pět nejlepších alb roku 2007 (podle ankety vyhlášené hudební redakcí Proglasu, v abecedním pořad):

  • Burian Jan: Muži jsou křehcí
  • Druhá tráva: Dylanovky
  • Linhart Petr: Sudéta
  • Traband: Přítel člověka
  • Vébrová Jana: Kykyrý