ZUŠ Open na Pražském jaru

ZUŠ Open na Pražském jaru

První vlaštovka letošního ročníku happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open přiletí již tuto neděli 12. května na pražskou Kampu.

V rámci zahájení Pražského jara se představí na Open airu od 16.00 hodin pět vynikajících souborů ze základních uměleckých škol z různých koutů České republiky. Vystoupí originální akordeonový orchestr Pohoda ze ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodu, big band Brass Company z Lanškrouna, dechové orchestry Feverband ze ZUŠ Ilji Hurníka v Praze a Plzeňanka ze ZUŠ T. Brzkové v Plzni. Poctou Věře Špinarové uzavře hudební odpoledne big band ze ZUŠ Litomyšl. Kromě hudebních produkcí čeká na návštěvníky možnost vyzkoušet si svoji vlastní kreativitu pod vedením zkušených pedagogů ze ZUŠ Nad Alejí z Prahy v rámci výtvarných dílen. Celým odpolednem bude provázet moderátor Jakub Voříšek. Akce se koná za každého počasí a vstup je volný. Sezení je v trávě, proto doporučujeme vzít si s sebou deky. Přímo na místě bude možnost zakoupit chutné občerstvení v piknikovém stylu. Celý program bude přenášen online na Facebookovém profilu Pražského jara a ZUŠ Open. Program na Kampě vyvrcholí přímým přenosem zahajovacího koncertu Pražského jara ze Smetanovy síně Obecního domu v projekci na velkoplošné obrazovce.

Hlavní program III. ročníku ZUŠ Open se letos poprvé ve dvoudenním termínu uskuteční 31. května a 1. června po celé republice. 420 základních uměleckých škol spojí své síly mimo jiné i na krajských akcích, které na jednom podiu dokáží atraktivně prezentovat pestrý program škol celého kraje. Malí umělci se vydají do ulic, na náměstí, budou vystupovat v kostelích, zámcích, muzeích či domovech důchodců, ale jejich uměním ožijí i nádraží, nákupní centra nebo kavárny. Tvořivosti se meze nekladou, a tak společná radost z hudby, tance, divadla i výtvarného umění rozzáří celou republiku.

zdroj: tisková zpráva ZUŠ Open

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web