Úspěch českých klavíristů

Úspěch českých klavíristů

Do posledních kol soutěže Pražského jara 2021 v oboru klavír postoupili v obrovské světové konkurenci dva Češi.

Semifinale i finale soutěže Pražského jara měli diváci možnost shlédnout online. Z deseti semifinalistů, které tvořil jedna Japonka, sedm Korejců a dva Češi, postoupilo nakonec 5 finalistů. Z českých soutěžících postoupili varhaník a klavírista Vojtěch Trubač (AMU, žák Martina Kasíka) a klavírista Matouš Zukal (AMU, žák Ivo Kahánka). Mezi dalšími postupujícími jsou soutěžící z Koreje Donga Lee a Jaeyoung Lee a z Japonska Mari Kawakami. V dalším kole na ně letos poprvé čekala soutěž se smyčcovým kvartetem jako klavírní kvintet. Z něj dále postoulli (opět letos - kvůli pandemii - poprvé pouze tři místo čtyř finalistů) oba Korejci a Matouš Zukal.

Finále, konané jako vždy koncertně s orchestrem  již dalo své výsledky. První místo získal soutěžící z Koreje Donga Lee, o druhé místo se dělí Jaeyoung Lee a Matouš Zukal. Třetí místo nebylo uděleno. Kdyby letos (stejně jako v předchozích letech) byli čtyři finalisté, jistě by se umístil i druhý Čech Vojtěch Trubač. Snad příště.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web