Opera na stanici Proglas

Do konce školního roku jsou pro milovníky oper připravena ještě dvě díla. 28. května a 4. června Vám nabídneme první studiovou nahrávku komické zpěvohry Antonína Dvořáka "Tvrdé palice" . Na skladbě, jejíž premiéra byla 2. října roku 1881 v Novém českém divadle v Praze, začal Dvořák pracovat brzy pot...


Do konce školního roku jsou pro milovníky oper připravena ještě dvě díla. 28. května a 4. června Vám nabídneme první studiovou nahrávku komické zpěvohry Antonína Dvořáka "Tvrdé palice" . Na skladbě, jejíž premiéra byla 2. října roku 1881 v Novém českém divadle v Praze, začal Dvořák pracovat brzy poté, co roku 1871 odešel z orchestru Prozatímního divadla. Libreto napsal mladý advokát a spisovatel Josef Štolba. Námět jednoaktovky se velice podobá Prodané nevěstě, kterou již šest let předtím uvedl Bedřich Smetana. Odehrává se také na českém venkově, kde mají dva zamilovaní mladí lidé potíže s láskou.
Problémy s láskou bude mít ale také mladá Charlotta v opeře Julese Masseneta nazvané "Werther" . Toto lyrické drama o čtyřech dějstvích - poprvé zaznělo ve Vídni 16. února roku 1892. Jeho tóny nás budou provázet po tři sobotní večery ( 11., 18. a 25. června ). Stejně jako ostatní Massenetova díla i Werther vychází z kvalitní literární předlohy. Tou byl proslulý Goethův román, kterému podobu libreta dali: Eduard Blau, Paul Milliet a Georges Hartmann.
Pořad Vstupenka na operu začíná každou sobotu ve 21:20 .